Školka a škola, kde děti žijí svůj příběh

Inspirujeme mysl, tělo i srdce. Rozvíjíme sebedůvěru a radost z poznávání. Společně tvoříme prostor, kde každý může slyšet a nechat znít svůj jedinečný hlas.

aktuálně

Hledáme nové učitele

Pro příští školní rok hledáme do školy (1. - 6. ročník) nové učitele. V případě zájmu nás kontaktujte na email nebo po telefonu.
učitelé jsou přátelé,
věřím jim, rozumí mi
učitelé jsou přátelé, věřím jim, rozumí mi
svět zkoumám celý,
tvořivě a prakticky
svět zkoumám celý, tvořivě a prakticky
učím se pro sebe,
umím se hodnotit
učím se pro sebe, umím se hodnotit
denně mluvím anglicky
s rodilými mluvčími
denně mluvím anglicky s rodilými mluvčími
Rozechvění.
První krok
do velkého světa,
kde se nemůžu
chytit za ruku
mámy a táty.
Neznámé
místo, pravidla,
malí i velcí
lidé.
Bude to
zábava? Budou
mi rozumět?
Co když se
bojím?
POSUŇTE PRSTEM
swipe_left
posuňte prstem
swipe
Školka
1,5 - 6 let

Základ důvěry v sebe a svět

Školka není jen hraní a příprava na školu, ale především místo prvních zkušeností mimo rodinu. První společenství, kde dítě samo za sebe hledá své místo ve světě. Záleží nám na tom, aby v něm děti zažívaly bezpečí a přijetí toho, kým jsou.

Úžas
a hrdost. Jsem
velký, jdu do školy.
Naučím se číst,
psát a počítat.
Úžas
a hrdost. Jsem
velký, jdu do školy.
Naučím se číst,
psát a počítat.
Chci vědět
všechno
a všemu chci
rozumět.
Zvládnu to?
Najdu si kamarády?
A budou na mě
učitelé hodní?
POSUŇTE PRSTEM
swipe_left
posuňte prstem
swipe
Škola
1,5 - 6 let

Radost z poznávání napořád

Chtít zkoumat a chápat celý svět je dětská přirozenost. Pokud se začne vytrácet, příčinou je strach. Pocity neúspěchu, selhání, ponížení a obavy, že přijdou znovu. Do první třídy se těší snad všechny děti. K nám do školy se těší každý další rok, každý den.

Drama
i krása přerodu.
Všechno ve mně
se mění, bouří,
rozpadá.
Zlobím se,
zoufám si,
o všem
pochybuju.
Pak se
zase bláznivě
raduju, když
dostanu
nápad.
Potřebuju
prostor s kamarády,
abych to mohl
zpracovávat.
Potřebuju
nové zážitky, které
mi ukážou, jak funguje
život a jak ho mám
zvládnout sám
za sebe.
POSUŇTE PRSTEM
swipe_left
posuňte prstem
swipe
Škola
1,5 - 6 let

Prostor najít sebe a svůj směr

Cesta k dospělosti začíná už kolem dvanácti let. Školkové „já sám“ nabírá nový rozměr a intenzitu. Dospívající chce řešit své problémy sám, sám se rozhodovat, alespoň něco z dospělosti zkusit. Aby se cítil schopný a užitečný. Aby poznal, v čem je jeho síla a jedinečnost a kam dál směřovat.

Nezažili jsme školku plnou tolika objímání, lásky a pochopení.

Ač se to může zdát utopické, za celý rok a půl, co naše Tonička chodí do Vrbiček, jsme neviděli učitelku se špatnou náladou. Je pro nás nesmírně důležité s klidem vyzvedávat až těsně před pátou, ne kvůli nám, ale kvůli Toničce, neb školku miluje a nechce odcházet dřív. A je hřejivé každý den vidět empatické, vstřícné a pohodově naladěné učitelky s úsměvem na tváři.

Petra, máma čtyřleté
Je neděle večer a Lucinka si otevřela cestovní kancelář. Nakreslila a sepsala katalog zájezdů, vytvořila logo a právě sedí u slepé mapy Evropy a učí se hlavní města.

Jen tak, pro zábavu. A to je přesný obraz způsobu učení, který je Vrbičkám vlastní a v který jsem doufal. Lépe to popsat neumím, vrbičkovský genius loci se musí zažít.

Jakub, táta druhačky
Nedokážu slovy vyjádřit ten úžas nad tím, jak mi obě děti rostou a rozkvétají v pravdivé a silné osobnosti, které baví to, co dělají.

Z kdysi nejistého, přecitlivělého prvňáka vyrostl díky citlivému vedení a nekonečné trpělivosti učitelů odvážný, sebevědomý, vtipný a přitom pořád zodpovědný a laskavý teenager, který se dokáže postavit před padesát lidí a spatra mluvit a už se nemůže dočkat třítýdenní školní výpravy do Portugalska. Co víc bych si mohla přát.

Jitka, máma sedmáka a páťačky
Vím, kolik úsilí stojí překonat důsledky školství, kde je dítě hluboko pod učitelem, získat sebevědomí a naučit se spolupráci.

Pro Thea si přejeme, aby ho ve škole brali jako rovnocennou bytost a spíš ho provázeli objevováním, než ho učili poslouchat. Při první návštěvě jsme viděli čtvrťáky prezentovat vlastní projekt. Ostatní naslouchali a dali jim citlivou zpětnou vazbu. To často neumějí ani dospělí. Ten obraz budu mít navždycky před očima a doufám, že tohle důležité něco navíc, ta radost z učení spolu, to bude dál posláním Vrbiček.

Petr, táta druháka
arrow_back
arrow_forward

Poslední novinky

Škola
červen 2024

Přespávačka na zahradě

Konečně jsme se dočkali! Poté, co naší zahradu poslední dva roky intenzivně přetváříme a zdokonalujeme, jsme si zde konečně mohli udělat venkovní přespávačku. Moc jsme si to užili, byl to zase jeden z parádních zážitků!

Číst více...
Škola
květen 2024

Skvělý dětský den v Roblíně

Děkujeme studentům z Roblína, kteří si pro nás připravili parádní dětský den. Ze školy jsme se vydali do Roblína, kde nás čekaly hry, zábava a moc dobré jídlo. Odpoledne si nás vyzvedli rodiče, kteří si zde spolu s námi mohli vše prohlédnout a na cokoliv se studentů zeptat. Těšíme se na další akci!

Číst více...
Škola
květen 2024

Parádní škola v přírodě

Báječná škola v přírodě v Českém ráji. Příroda, velká hřiště, dobré jídlo, oheň, hry i volná zábava, celodenní výlet do skal. Zapomněli jsme na něco? Nevadí, bylo to parádní a moc jsme si to užili!

Číst více...